Київ: вул. Гетьмана Павла Скоропадського (Льва Толстого), 16, (044) 234-09-20
(044) 234-09-20 +38 068 958-61-99 +38 099 975-84-66

Які сейфи краще для будинку?

Перш ніж зважитися на покупку сейфа, варто уважно вивчити модельний ряд і звернути увагу на деякі особливості.

Основні характеристики сейфів

Для того щоб вибрати оптимальний сейф для особистого користування, необхідно визначитися з 6 основними параметрами. Розглянемо докладніше.

1. Класи стійкості до злому. Класифікацію сейфів проводять в спеціальних сертифікаційних центрах, піддаючи модель, яка тестується, певним для того чи іншого класу стійкості випробуванням. Чим вищий клас опору у сейфа, тим складніше буде його зламати. Конструкція таких моделей складається з декількох сталевих листів зі спеціальними підсилюючими прошарками між ними. Для будинку бажано купувати сейф не нижче 2 класу.

2. Стійкість сейфа до вогню теж класифікується. Зазвичай маркування показує захист в 30, 60 або 120 хвилин з літерним зазначенням того, що саме буде збережено в цілісності протягом вказаного часу. Наприклад, в поширених маркуваннях «NT Fire 017 - 30P», «ГОСТ Р - 30Б», «EN 15659 - LFS 30P» букви «Б» та «Р» в кінці означають папір (Б - бумага, P - paper). Це можуть бути паперові гроші або документи, які збережуться в сейфі під час пожежі протягом 30 хвилин (при температурі 927°С). Передбачається, що за вказаний період часу пожежа повинна бути погашена, а сейф в подальшому переданий в сервісну службу для відкриття.

Одні моделі сейфів можуть мати захист від злому, інші - захист від вогню, треті - комбінований захист від того та іншого. Всі інші моделі, - це металеві меблі тієї чи іншої міцності, які можна умовно називати сейфами, але розуміти, що рівень їх захисту від несанкціонованого доступу на порядок нижче.

3. Ще одним важливим фактором, що впливає на вибір, є розмір конструкції. Для особистого використання в міській квартирі краще підбирати компактні моделі, які легко заховати в квартирі від чужих очей. У них буде достатньо місця для зберігання грошей, документів, пістолета, коштовностей. Важливо враховувати вагу сейфа і навантаження, яку здатна витримувати, наприклад, меблева конструкція. Про це докладніше в статті.

4. За способом установки сейфи поділяються на: меблеві, ті, що вбудовуються в стіну (в підлогу) та ті, що стоять окремо. Меблеві сейфи, як було описано вище, добре підійдуть для квартир і невеликих просторів. Для приватних будинків або житлових приміщень з товстими стінами краще використовувати другий тип, так як вбудовані сейфи не займають зайвого місця, і легко маскуються предметами інтер'єру та декору. Сейфи, що стоять окремо, як правило, мають габарити більше меблевих або вбудованих аналогів. У них вже помістяться рушниці, предмети антикваріату, папки з документами та інше. Ювелірний сейф, наприклад, може бути укомплектований висувними ящиками, дзеркалом і оксамитової обробкою. Найголовніше в установці меблевого чи окремого сейфа, - це надійно закріпити його анкерними болтами до меблів, а краще до стіни або підлоги, щоб виключити можливість винесення сейфа з приміщення.

5. Ще одним важливим аспектом при виборі сейфа є вид замикаючого пристрою. Основні типи існуючих сейфових замків - це ключовий, кодовий електронний або механічний і біометричний. А також, їх можливі комбінації.

Який вибрати? Давайте розглянемо на прикладах. У комплектації сейфа з ключовим замком користувач отримує 2 примірника ключа. При цьому один бажано носити з собою, а другий зберігати в таємному місці. Така ситуація може бути зручна, якщо у сейфа один або два користувача. При втраті ключа або його крадіжці (підробці) ви з великою ймовірністю отримаєте проблеми з доступом до сейфу, як власним, так і несанкціонованим.

Якщо сейф передбачає доступ більшій кількості осіб, то краще вибирати сейф з електронним кодовим замком, так як при необхідності легко поміняти код і тим самим припинити доступ кому-небудь. Аналогічно, сейф з доступом за відбитком або іншою біометричною ознакою може бути перепрограмований в разі потреби.

Класичний механічний кодовий замок для відкривання вимагає часу і уваги дещо більше, ніж всі інші види замків. Це може стати проблемою для людей імпульсивних або тих, що мають проблеми з моторикою пальців. Крім того, перепрограмування коду може бути не таким простим завданням, як у випадку з електронним замком.

Практика показує, що вибір того чи іншого типу замка в сейфі залежатиме більшою мірою від індивідуальних переваг майбутнього власника і в меншій від умов експлуатації. Так що, головне, що ви вже знаєте деякі нюанси.

6. Після вибору моделі, яка оптимально підходить вам по всім параметрам, можна вирушати за покупкою. Важливо розуміти, що магазин - продавець сейфа, не тільки повинен надати вам якісний виріб, але дати обґрунтовану гарантію в тому, що ви завжди зможете отримати сервісну підтримку в процесі експлуатації сейфа. Забули пароль, не можете відкрити або закрити двері, загубили ключі, сейф намагалися розкрити, і пошкодили ... Не дай бог, звичайно, але все в цьому житті буває. Компанія «Лука Сейфи» займається продажем, виробництвом і сервісним обслуговуванням сейфів з 1993 року. Нашому досвіду і професіоналам можна довіряти. Наш магазин в Києві знаходиться на вулиці Льва Толстого, будинок 16. Приходьте. Вибирайте. Ціни обговорюються. Ми дуже лояльні до наших клієнтів.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з нашою  політикою конфіденційності