Сейф з яким замком краще вибрати?

Сейфи відрізняються один від одного за рядом параметрів, серед яких можна виділити:

- Конструктивні особливості: товщина металу, наявність захисних бетонних і / або жароміцних прошарків між стінками і в полотні дверей, додаткові захисні пластини в області установки замку, ригелі, що обертаються (антизрізи) та тип сейфового замку.

- Особливості зовнішнього і внутрішнього дизайну: матеріал і колір обробки, наявність ящиків, полиць, дзеркал, допоміжних кріплень і т.п.

Особливості та принцип роботи сейфових замків

Найпоширенішими вважаються пристрої з кодовим, ключовим і біометричним замком. У кожного з них є свої переваги і недоліки. Розглянемо докладніше.

сейф с ключевым замком technomax-gmk-5

Ключовий замок - це класичний варіант замикаючого механізму, історія якого сягає корінням в далеке минуле з скринями, комодами і ящиками в меблях. Такий замок простий і зрозумілий в застосуванні. Часто в сейфах з високим рівнем захисту ключовий замок встановлюється в якості додаткового замка до кодового або біометричного. У комплектації сейфа, як правило, поставляється 2 ключа. Якщо користувач у сейфа один, цей варіант зручний. Один ключ з собою, інший - в надійному місці. Якщо користувачів більше, виникають питання: як не втратити ключ, і як зберігати, щоб не вкрали. В останньому випадку безпека вашого сейфа буде перебувати під загрозою.

Кодові замки за принципом дії діляться на механічні та електронні. 

сейф с механическим кодовым замком safetronics ntr 24lg

Механічний кодовий замок являє собою механізм з одного або декількох дисків зовні двері сейфа і системи важелів всередині. Обертання дисків в потрібному напрямку за і проти годинникової стрілки необхідну кількість разів згідно з цифрами коду пускає в хід запірну систему, і двері відкриваються. Складнощі можуть виникнути при установці особистого коду, якщо ця дія ще не стала звичною. Крім того, обертання дисків замку вимагає спокійної і чіткої моторики пальців, що для людей у віці, імпульсивних або при наявності деяких захворювань, може бути важкою справою.

сейф с электронным кодовым замком technomax-dpe-4

Електронний кодовий замок, як і механічний, позбавляє вас від необхідності зберігання і носіння ключа, але передбачає пам'ятати цифрову комбінацію коду. У разі, якщо код введено неправильно, електронний кодовий замок може блокувати двері сейфа на нетривалий час (часто 5 хвилин), а при повторній невдалій спробі - вже на довший час.

Такий вид замку передбачає використання акумуляторів або батарейок. А у випадках з проведеної до сейфу додаткової сигналізацією може підключаться до електромережі. При регулярному користуванні сейфом батарейок хорошої якості вистачає по ресурсу приблизно на рік. У деяких замках передбачено попереджаючє миготіння сигналу при низькому заряді. Відкрити замок, якщо сіла батарейка, власнику сейфа не складе труднощів, так як заміна батарейки проводиться або з зовнішньої частини дверцяти, або замок активується піднесенням клем нової батарейки до спеціальних місцях на корпусі (акумулятори типу Vatra 9V).

сейф гостиничный griffon-s-20-ke

Перевагою електронного кодового замка є можливість швидкої зміни коду в разі необхідності, що робить такий замок оптимальним, коли сейфом користуються кілька людей, в тому числі, наймані співробітники організації.

Окремо варто згадати сейфи, які використовуються в готелях. Електронно-кодовий замок готельного типу обладнаний також майстер-ключем, який дозволяє адміністратору відкривати сейф при будь-якій тимчасово встановленої комбінації. Це добре в разі, якщо постоялець забув код, але погано, якщо співробітники готелю не чисті на руку.

сейф с биометрическим кодовым замком luka bns-mt-2bkl

Для відкриття біометричного замку необхідно дати пристрою просканувати один з унікальних властивостей людини. Це може бути відбиток пальця, долоні або сітківка ока. Біометричний вид вважається найнадійнішим, однак ціна на такі сейфи набагато вище. Ще одним вагомим недоліком електронного механізму вважається його нестійкість до вологи і пилу. Перед установкою конструкції необхідно убезпечити місце експлуатації від цих чинників. Перед покупкою варто подумати, чи так необхідний біометричний замок, або цілком можна обійтися ключовим або кодовим.

Важливо знати, що незалежно від типу, існує класифікація сейфових замків за рівнем захисту, що надається. Класи (A, B, C, D) відрізняються кількістю комбінацій для кодових замків, стійкістю до злому та показником опору кримінальному відкриванню. Стійкість до злому - це опір механічному впливу (лом, болгарка і т.п.), термічного інструменту (газовий пальник і ін.) та дії електромагнітних полів. Опір кримінальному відкриванню обчислюється за спеціальними формулами і методиками. Замки більш високого класу коштують відповідно дорожче.

Підводячи підсумки, треба сказати, що рівень безпеки замка повинен відповідати рівню надійності конструкції сейфа. Тобто, немає сенсу встановлювати дорогий замок високого класу на тонкостінний сейф, так як його просто зламають, пошкодивши конструкцію сейфа. І не менш помилково ставити дешевий замок noname на надійний сейф, в цілях економії. Розуміючи цінність майна, яке повинно зберігатися в сейфі, обирайте сейф відповідної захисної і цінової категорії.

Рекомендуємо звернути увагу на об'єктивно надійні італійські сейфи Technomax, в комплектації яких присутні основні 3 типи замикаючих механізмів (крім біометричного). Так що, Вам буде з чого вибирати.

Подивитися в реальності, як виглядають і працюють сейфові замки, щоб визначити свої переваги, Ви можете в нашому київському магазині «Лука Сейфи» по вул.Л.Толстого, 16. Там же Ви можете купити вподобаний сейф зі знижкою. Чекаємо Вас!